Evet, eğitim ve öğretimin ne derece önemli olduğunu iyi biliyoruz, eğitim, küçük yaşlarda kalıcı etki bıraktığı gibi , ileri yaşlarda da eğitim alınabilir, hatta öğretim ise üst seviyede gerçekleşir, peki, ileri yaşlarda alınan eğitim ve öğretim bu derece etkiliyken çocukların akran yaşıtlarındaki aldıkları eğitim nasıldı?

Her şeyden önce eğitim ve öğretim denilince sadece akıl a okul gelmemeli, eğitim eğitimin alındığı her yerde alınabilir ve ilk eğitim daima evde anne ve baba tarafından verilir. Sonraki aşamada çevre faktörü ve Okul önemlidir. Okulda verilen eğitim, kitapların ve bir eğitmen tarafından verilen ahlaki sorumluluklarla birlikte, verilen eğitim, peki ya Çocuk parkı ? işte bu diğer bir eğitim, çocuk parkının, Eğitimdeki yeri ‘ ni belirler.

Sosyalleşme adına alınan en büyük eğitim, çocukların kendi özgüvenleri, ve birebir akranları ile iletişim kurması, davranışlarını belirlemesi, ahlaki değerler ile birlikte, paylaşımın eğlenceli bir şekilde yapılması için, çocuk parkına yada çocuk oyun gruplarına ihtiyaç var. !

Maalesef ülkemizde ekonomik şartların getirdiği zorluklar nedeniyle, 20 ve ya 30 yıl öncesi çocuk parkı pek yaygın değildi, şimdi ülkemizde, yapı sektörü için uygulanmış devlet tarafından alınmış sert tedbirler nedeniyle, toplu konutların, sitelerin dahi kendi parkları, yaşam alanlarında çocuklar için uygun oyun grupları mevcut, Oteller, kamu kurum ve kuruluşları, hatta Anıtkabirde dahi var, bu durum, ülkemizde artık çocukların eğitiminin ne kadar önemli bir hal aldığının bilincidir.

Daha iyi bir gelecek, ve geleceğimiz için özgür çocuklar Kendi yaşam alanlarında rahatça oyun oynayabilmelidir.

 

   

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir